Vše o bytovém textilu
s odborníkem na bytový textil

Doporučujeme

Vyberte si nové závěsy na okna z široké nabídky moderního bytového textilu na interie.cz.
 
Záclony a závěsy

Závěsy v barvě dřeva

Závěsy v barvě dřeva

Při výběru odstínů závěsových materiálů existují tzv. stálice, kterými rozhodně jakémukoliv interieru dodáte kouzlo zatepleného domova. Patří mezi ně i nádherně zlatavé odstíny, jimiž nás stromy každý podzim tak  okouzlí.

V obývacím pokoji, který je součástí realizace zastínění, tato barva navíc koresponduje i s rámy oken a dveří.

Závěsný systém

Výběr závěsného systému vycházel z potřeby kvalitního zastínění rohového okna. Možností je samozřejmě více, od klasických garnýží s krycím čelem, které jsou seříznuty a sesazeny podle dispozic rohu, k záclonovým tyčím s možností doplnění rohovou spojkou. Určitou nevýhodou se může zdát neprůchodnost jezdců či kroužků systémů v místě rohu. Pokud zastínění rohového okna vyřešíme instalací závěsů, během dne shrnutých k okrajům okna, můžeme samozřejmě využít i tyto systémy. V případě použití záclon nebo u atypických rohů, kdy například prostor na odhrnutí závěsů je pouze na jedné straně, jsou naprosto ideální hliníkové kolejničky, tvarované tzv. na míru.

U naší realizace lze závěsy symetricky shrnout na obě strany, ale vhledem k typu okna a umístění klik je praktické mít možnost příležitostně odhrnout oba závěsy na jednu stranu. Stejný typ kolejničky je namontován i nad dveřmi opodál.

dveře-roztažené závěsy   dveře-zatažené závěsy

 

Výběr závěsového materiálu

Vzhledem k barvám, použitým při budování a postupném zařizování obývacího pokoje, zvolila designerka jednoduché a vkusné řešení. Výsledkem jsou závěsy v medově zlatavém odstínu, takřka splývající s barvou rámů okna i dveří. Při dalších změnách v dotváření interieru zůstává tato  barva závěsů nadčasová, ladí nejenom s rámy, ale i s podlahou a obklady u krbu. Při pohledu na shrnuté závěsy je zřejmé, že opravdu tvoří překrytí hran výklenků a opticky na rámy navazují. Neméně útulně závěsy působí i večer, kdy naplno uplatní svou schopnost celý prostor zateplit.

 

Zdroj: www.zaclona.cz/index.asp

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe