Vše o bytovém textilu
s odborníkem na bytový textil

Doporučujeme

Vyberte si nové závěsy na okna z široké nabídky moderního bytového textilu na interie.cz.
 
Záclony a závěsy

Průhledné i poloprůhledné, prostě záclony

Průhledné i poloprůhledné, prostě záclony

Pokud kompletní zastínění oken zajišťují venkovní žaluzie, znamená to pro další úpravu dekorací možnost odlehčení, volby průhledných nebo poloprůhledných materiálů, které nabízí takřka nepřebernou škálu možností.

Nabídka záclon v klasickém provedení, kdy základ tvoří bílý či smetanový voil, jemná síťovinka nebo průsvitná organza i dnes oslovuje svou čistotou a jednoduchým vyzněním. Nalézají své uplatnění hlavně jako doplněk k závěsovým materiálům a v interierech, které jsou již natolik výrazně zařízené, že jakákoliv nápadnější záclona by působila rušivě.

dsc00305   dsc00306

V případě naší realizace

naopak designerka mohla navrhnout záclony, tvořící barevně i materiálově součást vybavení moderní novostavby. Okna v obývacím pokoji, propojeném s kuchyní a jídelním prostorem, s výhledem do okolní zeleně, není nutné během dne překrývat. Jako vhodný materiál byla vybrána poloprůhledná záclona s pruhy, které jsou na římských roletách použity vodorovně a na dvoukřídlých dveřích svisle. Materiál tímto způsobem vytváří zajímavý kontrast, umocněný i rozdílem mezi nařasenou záclonou a rovnými díly římských rolet. 

dsc00303   dsc00307

U následujících fotografií z realizace jistě sami poznáte, které okno patří dětskému pokoji a které tvoří součást ložnice. Správně, voilová záclona s různobarevnými kostičkami je nadčasovou dekorací v dětském pokoji. Naopak hustě tkanápoloprůhledná záclona zaručuje pocit soukromí pro odpočinek v útulné ložnici.

Ve všech pokojích jsou závěsné mechanismy, v tomto případě hliníkové kolejničky a mechanismy římských rolet, namontovány do stropu. Pouze v předsíni je kolejnička instalována na stěnu nad vysokým oknem a je překryta něžnou záclonkou s tenkými barevnými proužky, ladícími s malbou.

 

Zdroj: www.zaclona.cz/index.asp

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe