Vše o bytovém textilu
s odborníkem na bytový textil

Doporučujeme

Vyberte si nové závěsy na okna z široké nabídky moderního bytového textilu na interie.cz.
 
Potahový textil

Potahy na sedací soupravy

Potahy na sedací soupravy

Co je na sedací soupravě vidět na první pohled a čím sedačka poutá pozornost, je potah. I ten výrazně ovlivňuje výslednou cenu, která může být u stejného druhu sedačky výrazně odlišná právě v závislosti na použitém potahovém materiálu.

Z hlediska praktického se doporučují potahy z umělých vláken PES, PAN, ACRYL, které jsou lepší na údržbu. Např. přírodní bavlněné vlákno je sice příjemné na dotek, ale hůř se čistí od případných nečistot a má kratší životnost. Proto se začaly vyrábět materiály jako jakýsi kompromis, u kterých se kombinuje přírodní i umělé vlákno.

Podle kvality můžeme potahy zařadit do pětistupňové stupnice, která se používá v podstatě po celé Evropě. Písmeno „A“ označuje látky nejvyšší kvality, „B“ a „C“ označují průměr a „D“ případně „E“ jsou látky nejméně kvalitní. Kvalita potahové látky se určuje podle toho, jakou má látka strukturu, jak je pevná, odolná a nakolik je upravena proti ulpívání skvrn. Ty nejkvalitnější materiály jsou tvarově stálé a odolné proti vysezení či vytahání, kdežto u materiálů horší jakosti dojde k nezvratným změnám již po pár měsících používání.

 

Snímatelné potahy

Pokud už se stane, že potah naší sedačky utrpěl jakési ty šrámy a už zdaleka nezáří novotou, nemusíme hned zoufat a zvažovat, která nová sedací souprava by pro nás byla ta pravá. Na trhu jsou k dostání různé snímatelné potahy a přehozy, které mohou naši sedačku ještě na nějaký čas zachránit. Velmi výhodné jsou zejména potahy s gumičkou, které na sedací soupravu lehce navlékneme, a přitom dobře drží.

Taková sedací souprava pak získá novou tvář za pár korun a my už se nemusíme trápit tím, když nám na ni něco ukápne nebo ji děti zašpiní svýma upatlanýma rukama. Potah jednoduše sundáme, vypereme a vše je opět v pořádku. Další výhodou snímatelných potahů je fakt, že jejich pomocí můžeme jednoduše změnit barevnost naší sedačky, a to kdykoliv podle nálady.

 

Zdroj: www.sedacisouprava.info/potahy-na-sedaci-soupravy.html

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe