Vše o bytovém textilu
s odborníkem na bytový textil

Doporučujeme

Vyberte si nové závěsy na okna z široké nabídky moderního bytového textilu na interie.cz.
 
Potahový textil

Jak vybírat potahy na sedací soupravy

Jak vybírat potahy na sedací soupravy

V minulosti bylo zvykem nakupovat napínací potahy na sedací soupravy v kamenných prodejnách. Díky moderní technice ovšem v dnešní době máme i nové možnosti nákupu, které nám navíc nabízí i řadu výhod.

Potahy na sedací soupravy vám doporučujeme nakoupit na internetu, neboť internetové obchody mnohdy nabízí naprosto totožné zboží, jako kamenné prodejny, ovšem za nesrovnatelně nižší ceny. Výjimkou nejsou ani případy, kdy vám internetové obchody nabídnou mnohem širší nabídku, než jejich kamenní konkurenti.

Především je nutné je vybrat si takové potahy, které budou perfektně sedět na vaši sedací soupravu. Potahy na sedací soupravy jsou dostupné v řadě různých rozměrových provedení. Změřte si proto před nákupem délku, výšku a hloubku jednotlivých komponent vaší soupravy. Díky tomu budete moci vybrat potahy na sedací soupravy, které opravdu skvěle sednou a budou vypadat přirozeně.

Věnujte pozornost výběru správného materiálu. Na kožené potahy na sedací soupravy byste měli zapomenout, jestliže máte v plánu umístit soupravu na sluneční světlo, jelikož to by mohlo způsobit blednutí a ztrátu barevnosti.

Finální rozhodnutí při Vašem výběru bude mít zřejmě design. Potahy na sedací soupravy se vyrábí v mnoha provedeních, řasené či elastické, jedno či vícebarevné, bez vzorů nebo se vzory.

 

Jaké výhody mají potahy na sedací soupravy

Potahy na sedací soupravy jsou jednoduchým prostředkem k vylepšení vaší stávající soupravy bez nutnosti kupovat si novou. Napínací potahy na sedací soupravy představují alternativu ke klasickým potahům, jejichž výměnu je nutné svěřit do rukou čalouníků a obvykle se jedná o poměrně finančně náročný zákrok.

Napínací potahy na sedací soupravy si můžete sami vyměnit během několika sekund, nepotřebujete žádné pomocníky a navíc i ušetříte spoustu peněz a času. Jejich další výhodou je, že podle vaší nálady můžete jednoduše změnit barvu sedačky výměnou potahu a dosáhnete tak zcela nového stylu interiéru.

Pokud máte novou sedačku, pak můžete potahy na sedací soupravy použít jako ochranu před opotřebením či poškozením a prodloužit tak její životnost.

 

Tipy pro výběr potahů na sedací soupravy

Správně vybrat napínací potahy na sedací soupravy je velice důležité. Je proto vhodné věnovat pozornost nejen vzhledu, ale i materiálům, ze kterých jsou napínací potahy na sedací soupravyvyrobeny. Jednak proto, že ovlivňují výsledný dojem, jakým daná sedací souprava působí, ale také proto, že mohou usnadnit či naopak zkomplikovat údržbu soupravy.

Potahy na sedací soupravyse vyrábí v řadě různých barevných a vzorovaných provedení, díky čemuž si každý zákazník může přijít na své.

 

Zdroj: www.potahy-na-sedaci-soupravy.cz/

 

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe