Vše o bytovém textilu
s odborníkem na bytový textil

Doporučujeme

Vyberte si nové závěsy na okna z široké nabídky moderního bytového textilu na interie.cz.
 
Polštáře a polštářky

Vycpaní pomocníci aneb není polštář jako polštář

Vycpaní pomocníci aneb není polštář jako polštář

Naštěstí odzvonilo dobám, kdy jste polštář nalezli pouze na posteli nebo nanejvýš na pohovce. Díky polštářům totiž můžete vytvořit z neútulné a strohé místnosti pohodový koutek a my vám dáme pár typů, jak na to.

V podstatě dělíme polštáře do dvou základních skupin. Tou první jsou polštáře ušité na míru. To jsou polštáře, u kterých vyžadujeme pevný a stabilní tvar. Sem patří například sedadlové, které jsou určeny na konkrétní použití. 
Druhou skupinou jsou ty, které vlastně nejsou určeny k upevnění někam na stálé místo a tak je můžeme snadno přemísťovat.
Jelikož mají právě tyto polštáře mnohem rozsáhlejší využití jsou logicky také více oblíbeny mezi uživateli.


Přiznejme si, pokud toužíme po změně, jsou polštářky to nejlepší, protože jich opravdu stačí jen několik k tomu, aby výrazně změnily celou místnost.


Čím polštář vycpat a jaký materiál vůbec použít?


Jste-li jen trošku zručná švadlena, můžete si polštář sama vyrobit. Základem je výběr potahové látky a samotná výplň.
Obvykle se výplň dá pořídit na váhu a to ve všech obchodech s textilní metráží.
Možností čím vyplnit polštář je hned několik. Vatelínové náplně, peří a prachové peří, polystyrenové kuličky, kapok a pěnové materiály.


Vatelín

Tento materiál je asi nejčastěji používán, velmi dobře se pere a dá se výborně použít do polštářků nepravidelných tvarů.


Kapok

Přírodní rostlinný materiál, jež nelze prát a po čase se v něm mohou vytvořit chuchvalce.

Výborný je ale při použití pevných sedadlových polštářů a také při čalounění.


Polystyrenové kuličky

Drobné kuličky jsou vhodné při plnění do polštářů neobvyklých tvarů nebo na plnění tzv. podlahových sedacích polštářů. Kuličky jsou pevné a proto jsou často výplní právě sedacích polštářů.


Peří a prachové peří

Nejlehčí a také nejkypřejší náplň, jakou lze použít. Takže pokud chcete mít měkoučký polštářek, použít prachové peří je nejideálnější volbou.


Pěnové materiály

Ideální pro použití na sedadlové polštáře. Dá se koupit v celých blocích nebo ústřižcích. Pokud se rozhodnete pěnu použít, vždy by měla být v pevném obalu, protože se bohužel může časem začít drolit.

 

Látky na potah jsou velkou možností, jak dosáhnout razantní změny nebo podtrhnout nějaký doplněk. Ono stačí ušít polštář ze stejné látky, jako třeba ubrus nebo závěs a hned je byt sladěný do nejmenšího detailu.

Nebojte se použít i abstraktní vzory, které podtrhují moderně zařízený pokoj. Naopak krajky a volánky jsou spíše výsadou ložnic.


V použití materiálu se prostě meze nekladou a tak si hrajte, skládejte a kombinujte. Uvidíte, že změna díky použití polštářů bude vždy ku prospěchu věci.

 

Zdroj: www.stavimesen.cz/clanek/Vycpani-pomocnici-aneb-neni-polstar-jako-polstar

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe