Vše o bytovém textilu
s odborníkem na bytový textil

Doporučujeme

Vyberte si nové závěsy na okna z široké nabídky moderního bytového textilu na interie.cz.
 
Deky a přehozy

Přehozy přes postel pro každou ložnici

Přehozy přes postel pro každou ložnici

Přehozy a plédy přes postel se těší neutuchající oblibě. Není také divu, vždyť jsou jen těžce zastupitelné. Pojďme se podívat, jak vypadá trh s postelovými přehozy a co se změnilo.

Funkce přehozu přes postel

Přehoz přes postel má celou řadu funkcí. V některých domácnostech má především ladit s interiérem, doplňovat ho, zútulňovat. Jinde je pojímán již praktičtěji a slouží především k ochraně přikrývek. Zejména v dětském pokoji tak může pestrobarevný, lacinější přehoz zabránit škodám na dražším povlečení, dekách či na matraci.

V pokoji dospívajících potomků zase rázem z postele vykouzlí pohovku a vytvoří místo, odkud se dají pohodlně sledovat filmy s přáteli.

 

Jak je vidět, každý přehoz má pravděpodobně trošku jiný osud, všem by ale měly být společné určité vlastnosti – udržovatelnost, kvalitní materiál i provedení a odpovídající design.

 

 

Na trhu je velký výběr nejrůznějších přehozů. K dostání jsou v různých velikostech a tloušťkách. Lze si tak vybrat i takový přehoz, který v případě nouze poslouží jako deka a nocležníkovi pod ním nebude zima.

 

Vyberte si správný odstín

Při přehozu je důležité vybrat správný odstín. Přehoz je přeci jen výraznou součástí ložnice a proto by měl být v harmonii s okolím interiéru. Ať již volíme strategii tón v tónu nebo se přikláníme ke konstrastnímu řešení, vždy by měly barvy společně ladit.

Na trhu je k dostání často celá řada totožných výrobků v různých barevných provedeních, nic tedy nebrání dokonalému výsledku. 

 

Materiál a struktura

Přehozy lze vyrábět z nejrůznějších materiálů. Nejčastěji se setkáme s klasickými tkaninami, populární jsou ale také pletené kousky. V obou variantách jsou pak neodolatelné přehozy vytvořené technikou patchwork, tedy pospojování různě velkých kousků a vytváření vzorů. Další skvosty mohou být zdobeny různým prošíváním.

 

 

Rozveselte pokoj přehozem

Pokud máte jinak nenápadně řešený interiér, můžete do něj vnést život prostřednictvím přehozu. Pokud vyberete výrazný přehoz, zcela tím změníte ráz pokoje. Tato strategie je velmi chytrá, jelikož můžeme přehozy měnit dle nálady.

  

V jednoduchosti je krása

I při výběru přehozů platí, že v jednoduchosti je krása. Proto pokud se necítíte na výrazné kousky, nebojte se sáhnout po nějakém střízlivějším. Jednoduché přehozy v dobře zvolených odstínech prokážou velkou službu.

 

 

 

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe