Vše o bytovém textilu
s odborníkem na bytový textil

Doporučujeme

Vyberte si nové závěsy na okna z široké nabídky moderního bytového textilu na interie.cz.
 
Bytový textil

"Zimní" a "letní" záclony

Zimní

Toto označení používá jedna z našich designerek při konzultaci se zákazníky, kdy nastává ono známé dilema - krátké nebo dlouhé záclony? Dát přednost pouze praktickému řešení či bohatým záhybům nad podlahou?

Proč si nedopřát obojí? Vždyť mít na výměnu dvě varianty záclon v rozdílných délkách není žádný přehnaný přepych, ale příjemná změna pro odlišná období. Na přiložených 3D vizualizacích jsou názorně předvedeny obě varianty ve stejných interierech.

 

Zima...

...čas pro "zimní " záclony

3d vizualizace-zimní záclony 2   3d vizualaizace-zimní záclony 1  

Vzhledem blížícímu se chladnému období začněme variantou "zimních" záclon. Jak známo, topná tělesa, instalovaná povětšinou pod okny, nepřejí umístění dekorací a tím tedy i záclon, které tato tělesa překrývají. Jednak se tím značně zvyšují náklady na vytápění, jednak vyšší teploty jemným záclonám ze 100% polyesteru neprospívají.

Řěšení je tedy vcelku nasnadě - záclony pro toto období volíme v délce pod parapet nebo ukončené v prostoru mezi parapetem a topením. Takto docílíme překrytí celé prosklené plochy. Pro toto období, pověstné nepříjemným nedostatkem světla, jsou vhodné jemné a  průhledné záclony,max. s drobným vzorem, které budou světlo více propouštět.

 

Léto...

...čas pro "letní" záclony

3d vizualizace-letní záclony 2   3d vizualizace-letní záclony 1 

S ukončením topné sezony můžeme souběžně s jarním úklidem, kdy se vše odvíjí v očekávání tepla a sluníčka, instalovat na umytá okna i tzv."letní" záclony, což jsou, jak správně tušíte záclony s délkou k podlaze. Nyní už si můžeme dopřát velkorysé záhyby nařasených záclon přes celou stěnu a překrýt tak i topné těleso, které je hlavně funkční záležitostí a nepatří mezi dekorativní ozdoby u oken. Pro slunečné období s dostatkem světla a vzhledem k větší pokryté ploše můžeme volit z nabídky záclon s barevným a větším designem, který bude odpovídat barvám v interieru.

 

Zdroj: www.zaclona.cz/index.asp

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe